Завдяки полярності молекул у формулі води і здатності створювати водневі зв'язку, вона відмінно розчиняє так звані гідрофільні речовини: цукру, солі, спирти, кислоти і амінокислоти.

Для здійснення хімічних реакцій вода - ключова среда, так як в розчиненому стані зростає реакційна здатність речовин. Без участі Н2О неможливе протікання окислювально-відновних реакцій і гідролізу.

З іншого боку, не менш важлива для здійснення хімічних реакцій і здатність води не розчиняти деякі гідрофобні речовини, наприклад, жири та нуклеїнові кислоти.

Розуміючи, для чого потрібна вода організму, важливо відповісти на питання, яка вона повинна бути. Про якість можна детально поговорити в інших статтях, присвячених саме цьому моменту, зараз же скажімо, що для здоров'я і гарного самопочуття необхідно:

Своєчасне і правильне вживання води протягом дня

Важливо організувати правильний питний режим. Необхідно зрозуміти, що всі рідини, що формуються в організмі людини, починаючи від слизової оболонки ротової порожнини, закінчуючи потовиділенням, формуються з води і складають процентне співвідношення від 95 до 98 відсотків води в кожній з рідин. Тому, вода в організмі людини є найважливішою сировиною для підтримки стійкого здоров'я і міцного імунітету. Наша рекомендація - навчиться пити правильно воду протягом дня, дотримуючись нижченаведених порад.

 1. 1-1,5 літра води необхідно випивати натщесерце щоранку c 5:30 до 7:00 години ранку. Розділивши 1,5 літра води на дві порції по 750 мл. Перші 750 мл. вжити протягом 10 хвилин короткими ковтками. Другу порцію води вживати послідовно. Мета цієї ранкової порції води - розчинити всі солі, мінерали, вітаміни, жири, білки, вуглеводи, макро- і мікроелементи, отримані з їжі і розподілені по всій довжині на ворсинках тонкого кишечника і створити природний тиск водою на фекальні маси в зоні товстого кишечника. Тим самим запустивши сильну моторику кишечника (перистальтика). При цьому, дуже важливо виконати кілька нескладних дій:
  • Встати на шкарпетки, підняти руки вгору і, глибоко зітхнувши, затримати повітря до 10 секунд. Повторити 3 рази.
  • Через 5 хвилин після прийому води посидіти 2-3 хвилини на корточках (це наше природне положення при відвідуванні туалету). Вправа нормалізує стул і призводить кишечник, з часом, в ідеально чистий стан. Ви повинні пам'ятати, що 80% води всмоктується в організм саме через стінки товстого кишечника. Тому, в першу чергу, ми просто зобов'язані щоранку проводити генеральне прибирання саме в цьому органі. Вода миє і очищає все і кишечник не виняток. Ігноруючи цю чудову ранкову процедуру, ви зводите всі свої інші здорові звички нанівець.

   Дітям від 3 до 5 років вранці потрібно випити 200-250 мл. лужної, структурованої води.
   Дітям від 5 до 7 років ранкова порція підвищується до 300-350 мл.,
   Дітям від 7 до 15 років - до 350-400 мл.,
   Дітям від 15 до 18 років - 400-500 мл.,
   Дорослим від 18 до 20 - 600-800 мл.,
   Дорослим від 20 і старше - 1000 - 1500 мл. (Вони просто більше їдять).

   Запам'ятайте, чистий кишечник - це запорука нашого здоров'я. Своєчасно не виведені відходи життєдіяльності з товстого кишечника і відсутність регулярного ранкового стула означає тільки одне - Ви або вже хворі, або Ви на шляху до хвороб!

    

  • Не варто снідати відразу після ранкового вживання води. Дайте їй час попрацювати, помити весь організм і вивести сміття назовні. На це піде приблизно 1 годину
 2. У холодну пору року перед їжею обов'язково пийте воду з розрахунку 120 мл. на 100 грам їжі, а в спекотні місяці - 150 мл. води на 100 грам їжі.
  • Обов'язково дочекатися виділення слини і тільки після цього сідати за стіл. Слина грає дуже важливу роль в травному процесі, виділяючи п'ять ферментів, які є допоміжними для подальшого травлення в шлунку і кишечнику.
  • Ретельно пережовуйте їжу до стану перетертої кашки, їжа повинна добре просочитися слиною і затікати в шлунковий сік, а не заковтувати НЕ дожувати. Так їжа швидше дезінфікується в шлунку і перейде в кишечник. Полегшуйте роботу шлунку, перекладіть основну роботу травного процесу на порожнину рота, зуби і слину. Пережовуйте будь-яку їжу навіть супи (з сухарями), отримуйте задоволення від їжі, смакуйте її, відчуйте її смак.
  • Все, що не дожовував, що не ковтаємо, виймаємо з рота, все одно далі язика ми смаку їжі не розрізняємо.
  • Під час їжі ні в якому разі не можна пити: ні воду, ні соки, ні напої, ні чаї, в загальному, нічого рідкого. Після їжі можна пити через приблизно 2 - 3 години. В принципі, вам і не захочеться. Не варто заважати працювати шлункового соку! Лише після закінчення цього часу продовжуємо пити водичку ковтками з розрахунку один ковток раз в 10 - 15 хвилин.
 3. Воду слід споживати часто і потроху з розрахунку один ковток кожні 10 - 15 хвилин протягом всього дня, крім годин споживання їжі. Запит у нашого організму дуже простий - скільки води витратив, стільки і поверни.

Нестача води позначається на витривалості, концентрації уваги, може викликати головні і суглобові болі, провокувати хвороби. Дефіцит води призводить до підвищення тиску, порушення обміну речовин, здуття живота, запорів, печія, не переварюванню їжі, збоїв в роботі нирок (сечокам'яні хвороби), утворення каменів в жовчному міхурі, хвороб печінки, кишечника, щитовидної залози, проблемам з кровоносними судинами і навіть міжхребцевими дисками.

Від нестачі води диски стають тоншими, що знижує їх амортизаційні здібності і призводить до утворення міжхребцевих гриж. Дефіцит води відбивається на стані шкіри, при цьому вона стає сухою, схильною до утворення зморшок, запалень, алергій та багатьох інших захворювань, про які, якщо чесно, не хочеться ні говорити, ні писати, ні думати. Насправді, посил дуже простий: немає води - немає здоров'я!

Чиста вода без консервантів (йодування, озонування, сріблення і антибіотиків)

Як вже було сказано, воду не може замінити ні чай з кавою, ні соки і напої. Але і вода воді - різниця. Яка вода потрібна організму: дистильована, бутильована, водопровідна, кип'ячена? Що можна вважати чистою і корисною для організму водою? Кращий варіант - так звана «гірська вода», в ідеалі, звичайно, отримана з гірського джерела. Але, не маючи поблизу подібної, можна використовувати підготовлений продукт компанії «Вода SOS», який пройшов молекулярну очистку, що рятує воду від домішок, з подальшою мінералізацією і структуризацією.

Пийте чисту воду вчасно і в потрібній кількості - це буде запорукою вашого здоров'я, краси і довголіття!